Facebook Image
Trečiadienis, 05 birželio 2019 23:01

Birželio 8 ir 22 – padėka už Mykolo Giedraičio beatifikaciją (2019 06 05)

Šeštadienį, 2019 m. birželio 8-ąją, Krokuvos Švč. M. Marijos bažnyčioje bus aukojamos padėkos Mišios už Mykolo Giedraičio paskelbimą palaimintuoju. Po dviejų savaičių – birželio 22-ąją, padėkos Mišios bus aukojamos Videniškiuose, Kaišiadorių vyskupijoje.


Padėkos Mišias Krokuvoje šios savaitės šeštadienį aukos Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektas kard. Angelo Becciu,  Lenkijos ir Lietuvos vyskupai. Jų metu bus perskaitytas pernai lapkričio mėnesį popiežiaus paskelbtas Mykolo Giedraičio pripažinimo palaimintuoju aktas. Mišias tiesiogiai transliuos Lenkijos ir Lietuvos televizijos. Transliacijos per LRT televizijos kanalą pradžia – 12 val. Lietuvos laiku.

Lietuvoje iškilmingos padėkos Mišios už Mykolo Giedraičio paskelbimą palaimintuoju bus aukojamos šeštadienį, birželio 22-ąją, Videniškių šv. Lauryno parapijos bažnyčioje. 10 val. prasidės katechezė ir giesmės šventoriuje; 12 val. bažnyčioje bus aukojamos Mišios; 14 val. prasidės agapė su šventiniu koncertu.

Mykolas Giedraitis jau kelis šimtmečius buvo vadinamas palaimintuoju, tačiau jo gerbimo tradicija oficialaus patvirtinimo sulaukė tik pernai rudenį. 2018 m. lapkričio 7 d. priėmęs audiencijoje Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektą kard. Angelo Becciu, popiežius Pranciškus leido paskelbti Mykolo Giedraičio pripažinimo palaimintuoju dekretą. Šiuo atveju įvyko ne įprastinė, bet vad. „evipolentinė“ – lygiavertė – beatifikacija. Tai yra, Šventųjų skelbimo kongregacija atliko tyrimą ir patvirtino jau aukščiau susiformavusį kultą.

(Vatican News)

Skaityti 329 kartai