Facebook Image
Antradienis, 09 lapkričio 2021 20:19

Etiopijos sostinėje suimti saleziečiai (2021 11 09)

Romą pasiekė neraminančios naujienos iš Etiopijos sostinės Adis Abebos apie penktadienį, 2021 m. lapkričio 5 d., suimtus 17 saleziečių bendruomenės narių.


Suėmimo aplinkybės nėra aiškios, tačiau 17 asmenų suėmimas – kunigų, pašvęstų brolių ir bendradarbių pasauliečių – bendrame chaoso ir nežinios kontekste sukelia didį rūpestį, pranešime iš Adis Abebos rašo Šventojo Sosto naujienų portalas „Fides“.

Turimomis žiniomis, vyriausybės ginkluotųjų pajėgų būrys įsiveržė į Saleziečių misionierių vaikų ugdymo centrą sostinės Gottera rajone. Visi buvo suimti be aiškios priežasties ir išvežti į nežinomą vietą, pranešė „Fides“ šaltiniai Etiopijoje.

Socialinės pažangos agentūros „Habeisha“ vadovas kun. Mussie Zerai Šventojo Sosto portalui pasakė esąs apstulbęs dėl tokios neįtikėtinos žinios. „Niekaip negalime suprasti kokios priežastys galėjo nulemti tokį rimtą veiksmą. Suėmė provincijolą, kunigus, diakonus, virtuvės darbuotojus. Žinome apie įsiveržimus ir kratas kitų vienuolinių bendruomenių namuose. Tačiau visiems aišku, kad bažnyčios ir vienuolijos nėra politikos centrai“, – patikino kunigas, kartu išreikšdamas viltį, kad suimtieji greitai bus išlaisvinti ir kad tokie absurdiški veiksmai nesukliudys Bažnyčios tarnavimo Etiopijos vargstantiesiems.

(SAK / Vatican News)

Skaityti 57 kartai