Facebook Image
Ketvirtadienis, 18 spalio 2018 20:46

Italijos jėzuitų žurnalas apie popiežiaus susitikimą su jėzuitais Vilniuje (2018 10 18)

Lankydamasis Baltijos šalyse, 2018 m. rugsėjo 23 d. apaštališkojoje nunciatūroje Vilniuje popiežius susitiko su Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provincijos nariais. Pats kunigo formaciją gavęs ir nemažą savo tarnystės dalį vykdęs Jėzaus Draugijoje, jis visada susitinka su konfratrais, tarnaujančiais apaštališkųjų kelionių metu lankomose šalyse.


Pirmiausia trumpai kalbama apie Lietuvos ir Latvijos jėzuitų provinciją. Ją popiežiui Pranciškui pristatė provincijolas t. Vidmantas Šimkūnas SJ. Iki sovietų okupacijos šiai provincijai priklausė apie tūkstantį narių, šiandien – tik 34. Dėl to artimiausiu metu ketinama Lietuvoje ir Latvijoje tarnaujančius jėzuitus prijungti prie bendros Austrijos, Vokietijos, Šveicarijos ir Vengrijos provincijos. Jėzuitai labai daug dirba, po tris – keturis darbus vienu metu, yra rizika „perdegti“, pasakojo popiežiui provincijolas.

Popiežius Pranciškus visų pirma kalbėjo apie kelionės įpūdžius, apie tą dieną, prieš pat susitikimą su jėzuitais, aplankytą KGB kalėjimo rūsį. Žurnale perteikiamas trumpas dialogas su arkivyskupu Sigitu Tamkevičiumi, kuris, pats kalintas tame pastate, lydėjo popiežių vizito metu. Popiežius prašė jėzuitus atsiminti skaudžią praeitį ir kartu matyti dabartinio pasaulio žaizdas. „Jėzus nužengė į pragarus. Aš jums patariu nebijoti nužengti į žmonių pragarus“, – sakė Pranciškus. „Kartais tai netgi reiškia eiti į velnio teritoriją. Tačiau reikia matyti žmogaus, visuomenės, sąžinės kančią, reikia nužengti į pragarus, prisiliesti prie žaizdų. Jei tu palieti žmonių žaizdas – palieti Kristaus žaizdas. Jėzuitas neturi to bijoti. Tai malonė, kurią jis gauna iš Viešpaties rankų. Tų atvirų žaizdų daug, ne tik praeityje ir ne tik Vilniuje“. 

(JM / VaticanNews)

Plačiau skaitykite čia: https://www.laciviltacattolica.it/articolo/credo-che-il-signore-stia-chiedendo-un-cambiamento-nella-chiesa/

Skaityti 140 kartai