Facebook Image
Antradienis, balandžio 24, 2018
Penktadienis, 03 vasario 2017 23:27

Kasmet po du tūkstančius atsisakančiųjų vienuolystės (2017 03 03)

Per pastaruosius dvejus metus kasmet po maždaug 2,3 tūkst. vienuolių paliko savo ordinus ir kongregacijas, pranešė Pašvęstojo gyvenimo institutų ir apaštališkojo gyvenimo draugijų kongregacijos sekretorius arkivysk. José Rodríguez Carballo, Vatikano dienraščiui „l’Osservatore Romano” duotame interviu. Didžiausią susirūpinimą kelia tai, kad vienuolinio gyvenimo atsisako vyrai ir moterys, kurių amžius nuo 30 iki 50 metų, tai yra palyginti jauni ir patys pajėgiausi.

Kai kurie vyrai vienuoliai kunigai paliekantys ordinus ar kongregacijas paršo būti inkardinuotais vyskupijose. Pernai tokių atvejų buvo 141. Kai kuriais atvejais, prašoma atleisti nuo gyvenimo klauzūroje ir leisti pereiti į apaštališkąją kongregaciją. Tačiau dauguma atvejų – tai visiškas pasitraukimas iš vienuolystės. 225 asmenys, kurie pernai atsakė vienuolystės, savo sprendimą paaiškino pašaukimo neturėjimu, tai yra, kad po ilgo svarstymo jie galiausiai suvokė, kad tos priežastys, dėl kurių įstojo į savo vienuolijas, iš tiesų nebuvo tikras pašaukimas.

Arkivyskupas sakė, kad šiai problemai buvo skirta sausio pabaigoje vykusi Pašvęstojo gyvenimo institutų ir apaštališkojo gyvenimo draugijų kongregacijos plenarinė asamblėja. Sausio 28 d. asamblėjos dalyvius priimdamas audiencijoje, popiežius Pranciškus kalbėdamas apie vienuolių pasitraukimo problemą, panaudojo žodį „nukraujavimas“. Pasak arkivyskupo Rodriguezo, toks terminas kai kuriose situacijose, deja, taikliai apibūdina dabartinę nelinksmą padėtį. Tai liečia visų pirma moterų  vienuolijas.

Atsakydamas į klausimą ką daryti kad vienuolynų tuštėjimo tendencija būtų sustabdyta,  arkivyskupas visų pirma paminėjo gilios dvasinės įžvalgos svarbą pašaukimo atpažinimo procese, o taip pat geros ir nuolatinės formacijos būtinumą. Pirmu atveju reikia, kad ir pats kandidatas ir atsakingieji už priėmimą labai atidžiai pasvertų visus motyvus, dėl kurių žmogus ryžtasi Dievui pašvęsti savo gyvenimą. Svarbu ir tikėjimas, ir intelektinis pajėgumas ir suvokimas kas yra skaistumas bei sugebėjimas jo laikytis. Vienuolijų vyresnieji neturi pasiduoti kiekybės pagundai, nes juk, kaip sakė popiežius Pranciškus, „pašvęstasis gyvenimas skirtas ne visiems ir ne visi sukurti pašvęstajam gyvenimui“.  Kalbėdamas apie formaciją Pašvęstojo gyvenimo institutų ir apaštališkojo gyvenimo draugijų kongregacijos sekretorius sakė, kad ji turi būti pastovi; pradinę formaciją, suteikiamą stojant į vienuolinę bendruomenę, vėliau turi lydėti nuolatinė formacija per visą vienuolio gyvenimą.

(Vatikano radijas)

Skaityti 425 kartai