Facebook Image
Ketvirtadienis, 05 rugpjūčio 2021 22:27

Lietuvos saleziečiai ir vasarą tęsia ugdomąją veiklą (2021 08 05)

Nepaisant apribojimų, susijusių su COVID-19 pandemija, Lietuvos sostinėje Vilniuje įsikūrusi saleziečių bendruomenė ir šią vasarą pasiūlė vaikams ir jaunimui intensyvią edukacinę ir laisvalaikio programą, praneša Italijoje veikianti saleziečių žinių agentūra ANS.


Didelio susidomėjimo sulaukė Vilniaus Šv. Jono Bosko parapijoje keletą savaičių veikęs vasaros dienos centras, į kurį užsiregistravo daugiau nei 350 vaikų, daugelis jų atvyko iš įvairių miesto dalių.

Padrąsinti popiežiaus Pranciškaus žinios, skirtos 2021 m. Pasaulinei misijų dienai, kurioje kviečiama neužsidaryti savo širdyse, bet pastebėti kitų žmonių materialinius ir dvasinius poreikius, saleziečiai iš Vilniaus kartu su saleziečių šeimos seserimis, parapijos savanoriais, taip pat septyniais savanoriais iš Italijos Pjemonto ir Aostos slėnio bei su jais atvykusiu kunigu saleziečiu sudarė tvirtą ir darnią grupę, kuri organizavo visą vasaros dienos centro veiklą. Vaikai buvo suskirstyti į keturias amžiaus grupes, kurios dėl reikalavimo laikytis atstumo negalėjo bendrauti tarpusavyje, todėl praktiškai vienu metu buvo suformuoti keturi lygiagretūs vasaros centrai. Vaikai galėjo sportuoti, dalyvauti užsiėmimuose, organizuoti žaidimus ir pasivaikščioti gamtoje netoli miesto. Kiekvieną dieną bažnyčioje taip pat vykdavo maldos susitikimai, kurių metu buvo aiškinami Jėzaus palyginimai. Vasaros dienos centro programai pasibaigus, veikla tęsiama rugpjūtį – keliomis pamainomis vyksta stovyklos prie Tverečiaus ežero, miškingoje vietovėje, kur saleziečiai turi poilsio namus.  

(JM / ANS / Vatican News)

Skaityti 55 kartai