Facebook Image
Antradienis, 07 balandžio 2020 18:57

Mirė t. Antonio Stefanizzi SJ, buvęs Vatikano radijo direktorius (2020 04 07)

Šeštadienio, 2020 m. balandžio 4-osios, vakarą Romoje mirė t. Antonio Stefanizzi SJ, nuo 1953 iki 1967 m. vadovavęs Vatikano radijui. Pernai rugsėjį jam sukako 102 metai.


Antonio Stefanizzi gimė pietų Italijos Apulijos regione 1917 m. Būdamas penkiolikos metų buvo priimtas į Jėzaus draugijos noviciatą Neapolyje. Baigęs privalomas filosofijos ir teologijos studijas, 1946 m. priėmė kunigystės šventimus. JAV studijavo fiziką, jo specializacija buvo kosminis spinduliavimas. Grįžęs į Italiją, 1953 m. buvo paskirtas tuo metu modernizuojamo ir plečiamo Vatikano radijo direktoriumi. Jam vadovaujant šalia Romos buvo įkurtas naujas Vatikano radijo transliacijų centras, kurio galingų siųstuvų dėka popiežiaus balsas galėjo pasiekti visą pasaulį.

Tėvas Stefanizzi, atstovaudamas Vatikanui, dalyvavo pionieriško palydovinės komunikacijos tinklo kūrimo projekte. 1964 m. Vašingtone buvo įkurtas Intelsat – pirmasis tarptautinis palydovinės telekomunikacijos tinklas. Vatikanas buvo vienas iš pirmųjų vienuolikos šalių steigėjų. Tėvas Stefanizzi taip pat organizavo tiesiogines televizijos transliacijas iš Vatikano, kurios pirmiausiai vyko bendradarbiaujant su Italijos valstybine televizija, o vėliau buvo įkurtas savarankiškas Vatikano televizijos centras.

Sulaukęs senatvės, pasitraukęs iš visų pareigų, tėvas Stefanizzi dar ilgai noriai dalijosi savo patirtimi su naujais Šventojo Sosto telekomunikacijos ir žiniasklaidos tarnybų vadovais ir darbuotojais. Gyveno tuose pačiuose namuose, kuriuose gyvena Vatikano radijo redakcijose dirbantys jėzuitai iš įvairių šalių.

(JM / VaticaNews)

Skaityti 145 kartai