Facebook Image
Ketvirtadienis, 05 rugpjūčio 2021 21:58

Pagrobtojo jėzuito Sirijoje įkurto vienuolyno bendruomenė tiki dialogu (2021 08 05)

Naujasis Deir Mar Musa vienuolyno Sirijoje bendruomenės vadovas tėvas Jihadas Yussefas, kaip ir jo pirmtakas Paolo Dall'Oglio SJ, kurį prieš aštuonerius metus pagrobė islamistai, nori tęsti krikščionių ir musulmonų dialogą.


Iš Sirijos kilęs tėvas J. Yussefas, kurį trejų metų kadencijai vyresniuoju išrinko keturi broliai, keturios seserys ir vienas kandidatas į vienuolius, tęsia vienuolyno įkūrėjo pradėtą misiją. „Mes visada esame pasiryžę ištiesti ranką islamo atstovams, statyti santarvės tiltus, liudyti pasauliui, jog gyventi kartu ir taikoje yra įmanoma ir prasminga“, – sakė vienuolis interviu Italijos katalikų agentūrai SIR. „Mes meldžiamės kartu su musulmonų pasauliu ir už jį, domimės, kaip musulmonai artėja prie Dievo ir kaip mes galime jaustis šios bendros piligrimystės dalimi“, – kalbėjo naujasis vienuolyno prioras. Jis taip pat sakė, kad jo bendruomenė yra įsitraukusi ir į gamtos apsaugos projektus, bendradarbiauja su vietine savivaldybe ir viena nevyriausybine organizacija tvarkydama aplinką toje vietoje, kur neseniai buvo be leidimo pradėjęs formuotis sąvartynas. Vienuoliai taip pat aktyviai veikia švietimo ir ugdymo srityje, dirba vietinėje mokykloje.

Deir Mar Musa vienuolynas, dedikuotas šv. Mozei Abisinui, yra kalnų papėdėje maždaug už 80 km į šiaurę nuo Damasko. Jį atkūrė ir jame subūrė naują bendruomenę italų jėzuitas Paolo Dall'Oglio. Praėjusio šimtmečio aštuntojo dešimtmečio pabaigoje jis atstatė šeštojo amžiaus vienuolyną ir jame įkūrė bendruomenę, kuri siekia religinio dialogo su islamo išpažinėjais. 2012 m., kai Sirijoje prasidėjo neramūs laikai, vietos Bažnyčios ir vyriausybės prašomas, tėvas P. Dall'Oglio išvyko iš šalies. Tačiau netrukus, 2013 m. pavasarį, jis grįžo į Siriją. Sužinojęs apie 2013 m. balandžio 22 d. įvykdytą dviejų Alepo vyskupų pagrobimą, tėvas P. Dall'Oglio norėjo surengti derybas dėl pagrobtųjų išlaisvinimo. Tačiau tų pačių metų liepos 29 d. jis pats buvo pagrobtas ir nuo to laiko jo likimas nežinomas. Nors nuo pagrobimo praėjo jau aštuoneri metai, nesiliaujama tikėti, kad Paolo Dall'Oglio dar gyvas. Nors vilties nedaug, tačiau nėra ir jokių įrodymų, kad pagrobėjai jį būtų nužudę.

(JM / SIR / Vatican News)

Skaityti 45 kartai