Facebook Image
Pirmadienis, 07 spalio 2019 20:05

„Brazilijos Motina Teresė“ Dulce Lopes Pontes (2019 10 07)

2019 m. spalio 13 d. popiežius Pranciškus Amazonijos regionui skirto sinodo metu penkis palaimintuosius paskelbs šventaisiais. Viena jų – Marija Rita de Souza Brito Lopes Pontes.


Marija Rita de Souza Brito Lopes Pontes gimė 1914 m. gegužės 26 d. Brazilijoje, Salvadoro mieste. Būdama šešerių metų neteko mamos, todėl augo su tėvu, medicinos mokslų profesoriumi, kuris garsėjo savo ypatingu dėmesiu vargšams. Tiek tėvo pavyzdys, tiek patirtys, išgyventos kartu su teta lankant kaimynystėje gyvenančius vargšus, lėmė Marijos norą gyvenimą pašvęsti rūpinimuisi vargstančiaisiais. Baigusi vidurinę mokyklą, Marija įstojo į Marijos Nekaltojo Prasidėjimo seserų misionierių bendruomenę, o davusi įžadus pasirinko Dulce vienuolinį vardą mirusios motinos atminimui. 

Sesuo Dulce dėl savo tarnystės vargšams neretai buvo vadinama vargšų motina ir Brazilijos Motina Terese. Ji darbavosi Alagadoje lūšnynuose, vėliau Ilha dos Ratos, garsėjusios dideliu nusikalstamumo ir smurto protrūkių skaičiumi. Grįžusi į gimtąjį Salvadorą, sesuo Dulce padėjo įkurti pirmąją krikščionių profesinę sąjungą, atidarė valstybinę mokyklą darbininkams ir jų vaikams, taip pat paliko gausų indėlį sveikatos priežiūros srityje. 1959 m. sesuo Dulce įkūrė sveikatos priežiūros organizaciją, taip pat veikiančią švietimo bei mokslinių tyrimų srityse, teikiančią pagalbą žmonėms, priklausantiems pažeidžiamiausiems socialiniams sluoksniams. Įstaiga, pradėjusi savo veiklą nuo 70 pacientų, dabar kasmet priima ir aptarnauja daugiau kaip 3,5 mln. pagalbos besikreipiančių žmonių.

Dėl ypatingo atsidavimo vargšams, 1988 metais ses. Dulce buvo nominuota Nobelio taikos premijai, o jos veikla buvo stebima ir palaikoma popiežiaus Jono Pauliaus II. Jis seserį Dulce prieš pat mirtį aplankė ligoninėje.

2000 m. sausio mėnesį buvo pradėta sesers Dulce beatifikacijos ir kanonizacijos byla. 2011 m. įvyko Dulce Lopes Pontes beatifikacijos ceremonija, sutraukusi daugiau nei 70 000 žmonių. Š. m. spalio 13 d. popiežius Pranciškus seserį Dulce paskelbs šventąja.

(AČ / VaticanNews)

Skaityti 209 kartai