Facebook Image
Ketvirtadienis, 23 gegužės 2019 18:41

CAR barbariškai nužudyta vienuolė misionierė (2019 05 23)

„Šiandien su jumis norėčiau prisiminti seserį Ines Nieves Sancho, 77 metų amžiaus, dešimtmečius ugdžiusią neturtingas mergaites, barbariškai nužudytą Centrinėje Afrikos Respublikoje, būtent ten, kur mokė mergaites siūti. Dar viena moteris, kuri dovanojo gyvenimą Jėzui tarnaudama vargšams. Kartu melskimės už ją“, – trečiadienio bendrojoje audiencijoje sakė Šventasis Tėvas.


Prireikė daugiau nei paros laiko, kol iš nuošalios Centrinės Afrikos Respublikos (CAR) provincijos atėjo ir pradėjo sklisti žinia apie 77 metų amžiaus sesers Ines Nieves Sancho smurtinę mirtį.

Žmogžudystė įvykdyta naktį iš sekmadienio į pirmadienį. Dėl didelio karščio jau antradienio ryte vienuolės kūnas buvo palaidotas.

Ispanijoje gimusi sesuo Ines turėjo ir prancūziško kraujo, ji priklausė Jėzaus dukterų kongregacijai, kurios motininiai namai yra Albi vyskupijoje, Prancūzijos pietuose. Nuo 1996 metų sesuo Ines gyveno ir darbavosi Centrinėje Afrikos Respublikoje, pietvakarių Berberati vyskupijos teritorijoje esančiame Nola mieste, kuris yra nutolęs nuo sostinės Bangui daugiau nei 400 kilometrų. Tai labai neturtinga zona, kurioje trūksta elementarių švietimo ir sveikatos apsaugos paslaugų. Jėzaus dukterų vienuolyno bendruomenė darbuojasi ugdymo lauke, moko vietos merginas skaityti, rašyti, taip pat siuvimo amato pradmenų. Tokie buvo ir sesers Ines uždaviniai.

Nėra žinių apie sesers Ines žudikus ir jų motyvus. Tačiau pranešta, kad vienuolės kūnas buvo labai sumaitotas, jam beveik nupjauta galva. Barbariška žmogžudystė įvykdyta toje pat teritorijoje, kurioje ji darbavosi.

Centrinė Afrikos Respublika jau ilgus metus nepajėgia pakelti galvos virš pilietinio konflikto, kuris susipynė su kriminaliniais ir etniniais interesais, gamtinių resursų išnaudojimu, religiniais motyvais, skurdu, neapykanta, desperacija. Sostinėje tvarką palaiko prancūzų kariai, o provincija kenčia nuo skrupulų neturinčių stipriausiųjų savivalės. Per pastaruosius keletą metų iš čia pasiekė žinios apie daugybės civilių žūtį, dažnai visai beprasmišką, padiktuotą vien žiaurumo ir keršto visų atžvilgiu. Šiuo požiūriu sesers Ines mirtis nėra išimtis.

Afrikos žinių portalai mini politiką iš Nola miesto Jeaną Djokou, kuris, savo ruožtu, paminėjo, jog vienuolė galėjo būti nužudyta ir dėl ritualinių motyvų. Ritualiniai nusikaltimai regione nėra retenybė: žmonės nužudomi siekiant paimti jų organus, kurie panaudojami ritualinėse–maginėse apeigose. Pastarosios vedamos įvairiais tikslais – dažniausiai siekiant greito praturtėjimo, galios ar keršto, kitais kartais – dėl sveikatos ar vaisingumo susigražinimo. Tokio prietaringumo aplinkoje mintis, kad baltaodžio kūno dalys turi vienokių ar kitokių galių juodosios magijos apeigose nebūtų stebinanti.

Jėzaus dukterų vyresnioji sesuo Klara pranešė, kad Centrinėje Afrikos Respublikoje darbuojasi dar dvylika kongregacijos vienuolių ir patikslino, kad jų misija nenutrūks, nes seserys yra prisirišusios prie vietovių, prie žmonių ir nenori jų palikti.

(RK / Vatican News)

Skaityti 153 kartai