Spausdinti šį puslapį
Sekmadienis, 05 rugpjūčio 2018 21:38

Dekalogas geroms sielos atostogoms (2018 08 05)

„Puoselėk nuostabą“, „klausykis Žodžio“, „išsilaisvink iš triukšmo“, „pakviesk draugus apmąstyti grožį ir tiesą“. Tai Marijos Krikščionių Pagalbos dukterų vienuolijos patarimai atostogaujantiems.

„Dekalogas atostogoms“: į jų svečių namus atvykstantiems poilsiautojams seserys parengė dešimt patarimų, suteiksiančių džiaugsmo atostogoms. Šiuos patarimus jos siūlo visiems kurie nori sustoti ir įsiklausyti, ką sako Viešpats.

„Dievas tau kalba per savo Žodį: per liturginius kasdienos tekstus, Popiežiaus mokymą, per artimą, kūrinijos grožį: klausykis! Ypač atsiverk Biblijos žodžiams. Išsilaisvink nuo triukšmo, kur trūksta erdvės. Yra gerai pilnai išgyventi dieną įgyvendinant tai, ką Dievo Žodis tau pasakė.

Kita mintis: „Viešpaties namai – tavo asmenybė, ypač širdis. Dažnai įženk ten, kad susitiktum Viešpatį“.

„Kasdien paskirk laiko kontempliatyvioms pertraukėlėms, trumpesnėms ar ilgesnėms.  Praktikuok ir tobulink savo įgūdžius stebėtis ir gėrėtis, pastebėk kiek iš tiesų gerų ir gražių dalykų aplink tave. Tebūna tavyje gyvas įprotis dėkoti.

Stenkis, kad ypač tie, kurie gyvena su tavimi, jaustų, kad tu juos iš tiesų myli. Mėgaukis poilsiu, praturtink save dvasiškai ir nepamiršk, kad esi sukurtas pagal Dievo atvaizdą ir panašumą.

Prisimink, kad malda yra kilniausias sielos poilsis“.

O paskutiniosios trys idėjos apie tai, kaip pritaikyti Evangeliją kasdienybėje: „Ten, kur tiesa, gėris, grožis išreiškiami autentiškai, pasikviesk ir savo draugus, kad jie pasisemtų šių praturtinančių žmogiškąja prasme patirčių, įkvėptų Viešpaties mokymo.

Tegu tavo širdyje slypi džiaugsmas, net jei kartais ir sunku,  pažinti vis labiau senus ir naujus dalykus, kad augtum savo tikėjime. Laikykis atokiai nuo paviršutiniškumų ir kvailumų, net jei dažnai reklama juos pateikia kaip svarbius.

Atostogos tai laikas, kai įsižiūrėjimas džiaugiasi pasirinkimais, kurie atitinka Dievo planą  kiekvienam mūsų – kai kas gražaus, kilnaus, laisvinančio. Darnoje su švelniu įkvėptu Popiežiaus Pranciškaus mokymu“.

(Vatican news)

Skaityti 378 kartai