Facebook Image
Pirmadienis, 29 spalio 2018 21:48

Gvatemaloje paskelbti palaimintaisiais du kankiniai (2018 10 29)

Šeštadienį, 2018 m. spalio 27 d., Gvatemaloje paskelbti palaimintaisiais kankiniai Tullio Maruzzo, Mažesniųjų brolių ordino kunigas, ir Luis Obdulio Arroyo Navarro, Šv. Pranciškaus Asyžiečio trečiojo pasauliečių ordino narys.


Beatifikacijoje popiežiui atstovavo kardinolas Giovanni Angelo Becciu, Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektas.

Kunigas Tullio Maruzzo gimė Lapijuje, šiaurės Italijos Vičenzos provincijoje, 1929 m. liepos 23 d. Amžinuosius įžadus Mažesniųjų brolių ordine davė kartu su broliu dvyniu Danieliumi 1951 m. , abu buvo įšventinti į kunigus 1953 m. 1960 m. kunigas Tullio išvyko kaip misionierius į Gvatemalą, kur pradėjo evangelizacinę veiklą – ji apėmė ir švietimą bei kultūros skleidimą,  kad vietiniai gyventojai mokėtų apsiginti nuo žemvaldžių, kurie užimdavo jų žemes. Prireikus jis pats įsiterpdavo, tačiau visada gebėdamas skelbti, o ne smerkdamas. 1981 m. liepos 1 d., kunigui grįžtant iš susitikimo su Cursillos de Cristiandad judėjimo nariais, jį, kartu su katechetu pasauliečiu tretininku Luisu Obdulio Arroyo Navarro, užpuolė ir nužudė kovotojai partizanai. Jų beatifikacijos bylą  2006 m. pradėjo Veneto Mažesniųjų brolių provincija. Priimdamas kardinolą Angelo Amato, tuometinį Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektą, 2017 m. popiežius Pranciškus leido paskelbti dekretą, kuriuo kunigas Tullio ir katechetas Luis Obdulio pripažinti kankiniais.

Luis Obdulio Arroyo Navarro buvo ištikimas bendrakeleivis, kurį Viešpats siuntė kunigui Tullio visiško  pasiaukojimo momentu. Jis buvo gimęs Quiriguaoje, Gvatemaloje, 1950 m. birželio 21 d. Dirbo vairuotoju Los Amates savivaldybėje.

Būdamas 26 metų įstojo į trečiojo pasauliečių pranciškonų ordino gretas, tapdamas ir parapijos katechetu. 1981 m. liepos 1 d. buvo nužudytas kartu su kunigu Tullio.

(DŽ / Vatican News)

Skaityti 191 kartai