Facebook Image
Trečiadienis, 28 lapkričio 2018 21:36

Kamerūne auga įtampa. Pagrobti trys klaretinai (2018 11 28)

Kamerūne toliau auga įtampa tarp prancūziškai kalbančios daugumos ir angliškai kalbančios mažumos, kurios aktyvistai nori sukurti savo valstybę. Kamerūno kariuomenė praneša apie „separatistų“ sukilėlių sunaikinimą, o nepriklausomybės šalininkai kalba apie oficialiosios kariuomenės nusikaltimus civilių atžvilgiu.


Katalikų vyskupai Kamerūne perspėja apie pilietinio karo siaubą ir meldžia visomis pastangomis išvengti „nežmoniškos, aklos, pasibaisėtinos  prievartos“. Kaip ir visa visuomenė, taip ir Bažnyčia moka šio aklo smurto kainą. Prieš keletą dienų iš pravažiuojančių karių automobilių buvo nušautas trisdešimties metų kunigas Cosmas Ombato Ondari, stovėjęs prie savosios parapijos bažnyčios durų. Dėl šio nusikaltimo kariuomenė ir sukilėliai apkaltino vienas kitą. Kiek anksčiau, spalio 4-ąją, panašiomis aplinkybėmis nukautas devyniolikametis seminaristas Gerardas Anjiangwe. Žinių agentūra „Ansa“ cituoja šaltinius, pasak kurių susirėmimuose žuvo per du šimtus kovotojų iš abiejų pusių ir apie penkis šimtus civilių.

Šį savaitgalį įvyko dar vienas panašus įvykis: pagrobti trys Nekaltosios Marijos Širdies sūnų misionierių kongregacijos nariai, dar vadinami klaretinais. Tai patvirtino Buea arkivyskupijos ganytojas Emanuelis Bushu. Du kunigai, Judas Tadas Langeh Basenbang ir Placidas Muntong, ir dar vienas kongregacijos studentas, keliavo aplankyti vienos parapijos. Jie dingo, šiuo metu neturima žinių, ar jie gyvi ir kur gali būti įkalinti.

(RK / Vatican News)

Skaityti 228 kartai