Facebook Image
Ketvirtadienis, 20 gegužės 2010 12:30

Lenkijos vyrų vienuolijų vyresniųjų susitikimas

Gegužės 11-12 dienomis Krokuvoje (Lenkija) Laterano Reguliariųjų Kanauninkų vienuolyne vyko 124-asis plenarinis Lenkijos vyrų vienuolijų vyresniųjų susitikimas. Dalyvavo apie 70 vyresniųjų. Svečių teisėmis dalyvavo vyrų vienuolijų atstovai iš Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos. Lietuvai atstovavo br. Vincentas Tamošauskas OFMCap.

Susitikimo tema buvo „Bendruomenės svarba kunigų vienuolių liudijimui ir tarnystei“. Susitikimo metu buvo išklausyti Tėvų jėzuitų: Kristoforo Direko SJ ir Mečislovo Kožucho SJ pranešimai: „Bendruomenė, kaip dvasinio augimo „erdvė“ ir šiuolaikinių kunigų vienuolių krizių patirtys“ bei „Vienuolynų vyresniųjų reakcija sunkiose ir krizinėse kunigų situacijose“. Benediktinas Leonas Knabitas OSB dalijosi savo džiugia patirtimi benediktinų bendruomenėje. Buvo aptarti einamieji klausimai ir diskutuota aktualiais vienuolinio gyvenimo klausimais.

Eucharistijos šventimui vadovavo vyskupai: J.E. kardinolas Stanislovas Dzivišas ir J.E. Kazimieras Grudy, Lenkijos vyskupų konferencijos atstovas pašvęstajam gyvenimui.

Keletas akimirkų iš susitikimo - Galerijoje.

Skaityti 2394 kartai