Facebook Image
Teksto dydis
Sekmadienis, 22 Liepa 2018 18:35

Mirė t. Carlos Aldunate SJ (2018 07 21)

Čilės sostinėje Santjage mirė 102 metų amžiaus jėzuitas Carlos Aldunate, buvęs popiežiaus Pranciškaus dvasios tėvas. Popiežius jį ir jo brolį t. Jose sutiko San Alberto Hurtato šventykloje Santjage per savo Apaštališkąją kelionę Čilėje sausio 16 dieną. Apie buvusio popiežius dvasios tėvo netektį pranešė Vatikano dienraštis „l’Osservatore Romano“.

„Džiaugiuosi galėdamas vėl sutikti t. Carlosą. Jis buvo mano dvasios tėvas 1960 metais, man atliekant junjoratą“, pasakė popiežius Pranciškus, Carlos Aldunate pavadinęs „sveiko proto karaliumi“ dėl jo gebėjimo suteikti dvasinius patarimus.

Carlos Aldunate gimė Santjage 1916 metais, įstojo į Jėzaus Draugiją 1932 metais ir buvo įšventintas jėzuitų kunigu San Migelyje, Argentinoje 1944 m. Didžiąją apaštalavimo dalį paskyrė ugdymui, dirbo daugelyje seminarijų ir aukštųjų mokyklų. 1960 metais susipažino su būsimuoju popiežiumi Jorge Mario Bergolio, pasiųsto į Čilę junjoratui, palydėdamas moksluose.

T. Aldunate vykdė egzorcisto pareigas, dėstė Popiežiškajame Čilės katalikų universitete, vadovavo rekolekcijų namams ir priklausė katalikų charizminiam atsinaujinimui.

T. Carlos Aldunate mirė ketvirtadienį, 2018 m. liepos 19 d. Šv. Ignaco Rezidencijoje, sostinės centre. Jo kūnas bus palaidotas San Alberto Hurtato šventyklos kapinėse.

(SAK / Vatican News)

Skaityti 118 kartai