Spausdinti šį puslapį
Penktadienis, 07 vasario 2020 17:56

Pašvęstojo gyvenimo diena Panevėžyje (2020 02 07)

Vasario 2 – ąją Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje iškilmingomis Šv. Mišiomis, kurias aukojo Jo Ekscelencija vyskupas Linas Vodopjanovas OFM ir katedros parapijos kunigai paminėta pašvęstojo gyvenimo diena.

Šia džiugia proga vyskupijos tikintieji ir pašvęstieji skubėjo dėkoti Dievui už vienuolinio pašaukimo dovaną, už galimybę gyventi slaptoje, kontempliuojant Sužadėtinio neįmenamą meilės slėpinį, kasdien kukliais patarnavimais atsigręžiant į Bažnyčią suburtą Jo vardu.

Procesijoje sužibusios žvakių liepsnos bylojo apie beribį savęs dovanojimą Tam, Kuris pirmasis mus pamilo ir kas akimirką dovanoja Save. Ši patirtis padeda išvengti „skundų litanijų, nukreiptų prieš brolius seseris, bendruomenes, Bažnyčią ir pasaulį“ – taip kalbėjo popiežius Pranciškus pašvęstojo gyvenimo dienos išvakarėse ir tai priminė vyskupas homilijoje.

Kristus – pasaulio šviesa, išsklaidanti tamsą ir nuodėmės naktį, bet kokį abejingumą ryžtis naujai pradžiai ir dar gilesnei gelmei išsižadant slegiančios ir įbauginančios pasaulio dvasios. Tik Dievuje galime išlikti laisvi ir tvirti, leisdami mumyse apsigyventi Įsikūnijusiam Dievo Žodžiui.

„Ieškokime atviros ir Dievui tarnaujančios širdies, neieškokime teisių, atraskime Dievą brolio sesers veide“ susirinkusiuosius drąsino Panevėžio vyskupas Linas.

„Dievo tarnai, giedokit!
 Dievo tarnai giedokit!
Garbinkit Viešpaties Vardą!”

Iškilmingai ganytojui pritarė Katedros Sumos choras, vadovaujamas maestro Antano Šauklio.

Bendrystės agape ir Naujamiesčio Galerijos teatro pjese „Kalvio pasaka“, (režisierius Andrius Povilauskas) parašyta pagal vaikų poeto Martyno Vainilaičio eiles, kupini veržlumo ir naujos energijos, pašvęstieji sugrįžome į mūsų laukiančias bendruomenes tęsti Gyvenimo kelionės dabartyje.

 Ses. Jūratė P. DP

Panevėžio vyskupijos informacija

Skaityti 199 kartai