Spausdinti šį puslapį
Antradienis, 30 liepos 2019 14:28

Prieš 6 metus Sirijoje buvo pagrobtas t. Paolo Dall’Oglio SJ (2019 07 30)

2019 m. liepos 29 d. sukako 6 metai nuo italo jėzuito t. Paolo Dall’Oglio pagrobimo Sirijoje. Nors nėra jokių žinių apie jo likimą, pagrobtojo artimieji neabejoja, kad jis gyvas. Jie meldžiasi ir laukia.


Paolo Dall’Oglio gimė 1954 m. Italijoje. 1975 m. įstojo į Jėzaus draugiją. 1982 m. jis apsigyveno pietvakarių Sirijos Deir Mar Musa vietovėje, prie šv. Mozės Etiopo vienuolyno griuvėsių. 1984 m. jam buvo suteikti kunigo šventimai Antiochijos sirų katalikų apeigomis. Jo pastangomis buvo atstatytas Deir Mar Musa vienuolynas ir įkurta bendruomenė, kuri iki karo Sirijoje pradžios buvo svarbus ekumenizmo ir tarpreliginio krikščionių ir musulmonų bendradarbiavimo centras. T. Paolo Dall’Oglio SJ buvo pagrobtas Sirijoje 2013 m. liepos 29 d. Nuo to laiko nėra jokių žinių apie jo likimą.

Per pastaruosius šešerius metus kelis kartus buvo pasklidusios kalbos, kad kunigas gyvas, kad yra jį mačiusių liudininkų. Iki šiol nė viena tų žinių nepasitvirtino. Nėra taip pat įrodymų, kad jis būtų buvęs nužudytas. Kad Paolo Dall’Oglio gyvas yra įsitikinę pagrobtojo kunigo artimieji. Jų iniciatyva pirmadienį, kunigo pagrobimo šeštųjų metinių dieną, Romoje buvo surengta spaudos konferencija. Jos metu naujų faktų nepaskelbta, tačiau pakartotas įsitikinimas, kad kunigas gyvas.

Šių metų sausio mėnesį popiežius Pranciškus priėmė kunigo Paolo Dall’Oglio SJ artimuosius. Tai buvo visiškai privatus susitikimas, kuriame dalyvavo pagrobtojo jėzuito motina, keturios seserys ir brolis. Nors tiesiogiai nesiejant su kunigo Dall’Oglio atveju, apie pagrobtuosius ir kalinamuosius užsiminta popiežiaus laiške, prieš savaitę įteiktame Sirijos prezidentui.  

(JM / VaticanNews)

Skaityti 280 kartai