Facebook Image
Pirmadienis, 23 lapkričio 2020 21:25

R. Cantalamessa: noriu mirti su pranciškono abitu (2020 11 23)

Vienas iš būsimų naujų kardinolų, Popiežiaus namų pamokslininkas br. Raniero Cantalamessa O.F.M. Cap., paprašė, kad popiežius jį atleistų nuo taisyklės, pagal kurią kardinolai privalo būti vyskupai. Todėl pranciškonų kapucinų ordino vienuolis nebus konsekruojamas vyskupu. Jis pats apie tai pranešė interviu, paskelbtame jo gimtosios Rieti vyskupijos portale.


„Kartą esu sakęs vyskupams skaitytose rekolekcijose, kad vyskupo tarnystė yra ganytojo ir žvejo tarnystė. Pats būdamas senyvo amžiaus (86 m.) vargu ar dar galėčiau ką nors nuveikti kaip ganytojas. Kita vertus, kaip „žvejys“ tikrai dar galiu skelbti Dievo žodį“, – pasakė būsimasis kardinolas kapucinas br. R. Cantalamessa. Jis pridūrė, kad yra dar viena priežastis dėl kurios atsisakė vyskupystės:

„Noriu mirti vilkėdamas savo vienuolinį pranciškono abitą. Vargu, ar man tai būtų leista jei tapčiau vyskupu.“

Br. Raniero Cantalamessa papasakojo, jog ne pirmas kartas, kad Popiežiaus namų pamokslininkas skiriamas kardinolu – tokių buvo mažiausiai trys – ir pridūrė, jog popiežius Pranciškus paprašė, kad jis pasiliktų Popiežiaus namų pamokslininko pareigose ir tapęs kardinolu.

Garsusis pamokslininkas ir daugelio veikalų apie dvasingumą autorius R. Cantalamessa du kartus sakė pamokslą konklavos dalyviams prieš uždarant konklavos duris – 2005 m., kai buvo išrinktas popiežius Benediktas XVI ir 2013 m., kai buvo išrinktas dabartinis popiežius Pranciškus. Dėl amžiaus jis negalės dalyvauti būsimoje konklavoje kaip popiežiaus rinkėjas, tačiau visi kardinolų kolegijos nariai yra popiežiaus patarėjai.

„Kaip kardinolų kolegijos narys būsiu popiežius patarėjas? Kodėl gi ne, bet netiesiogiai – galbūt popiežius, man to nežinant, galės pasisemti minčių iš Dievo žodžio, kurį skelbiu.“

(SAK / Vatican News)

Skaityti 58 kartai