Facebook Image
Trečiadienis, 04 Balandis 2012 20:21

XV UCESM generalinė asamblėja

Kovo 19-25 dienomis Lurde vyko XV Europos vienuolijų vadovų konferencijų sąjungos (Ucesm) generalinė asamblėja, kurioje dalyvavo daugiau kaip 100 delegatų iš 27 šalių. Pagrindinė asamblėjos tema – „Vienuoliai ir vienuolės Europoje: gyvenimas kaip pašaukimas“.

Arkivyskupas Joseph W. Tobin, Pašvęstojo gyvenimo institutų ir apaštališkojo gyvenimo draugijų kongregacijos sekretorius, asamblėjos dalyviams kabėjo, kad svarbiausias iš vienuoliškųjų įžadų yra paklusnumas, o pašvęstasis gyvenimas neapsiriboja profesinėmis kompetencijomis. Jis taip pat pabrėžė, kad vienuoliškas gyvenimas yra sąjungos su kitu ir su Dievu slėpinys, o jam išnykus, miršta meilė.

Į asamblėją atvykę jauni vienuoliai ir vienuolės iš Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos ir Portugalijos liudijo, kad pašvęstąjį gyvenimą stiprina prisirišimas prie Kristaus asmens, Dievo Žodžio klausymas, malda, adoracija, tarnystės dvasia, liudijimas ir džiaugsmingas pasiaukojimas Kristui.Generalinė asamblėja taip pat išrinko naują komitetą. Europos vienuolijų vadovų konferencijų sąjungos prezidentu buvo išrinktas kun. Giovanni Peragine, Albanijos konferencijos primininkas. Viceprezidentės pareigas eis vienuolė Viviana Ballarin, Italijos vienuolijų aukštesniųjų vyresniųjų konferencijos pirmininkė. Tuo tarpu patarėjais išrinkti Rusijos konferencijos vadovas kun. Mariano Sedano Sierra bei Bosnijos ir Hercegovinos konferencijos vadovė vienuolė Ivanka Mihaljevič.

1980 metais Paryžiuje įkurtos Europos vienuolijų vadovų konferencijų sąjungos pagrindiniai tikslai yra stiprinti pašvęstąjį gyvenimą Europoje, dalintis patirtimi ir žiniomis, atstovauti vienuolijas Europos ir tarptautinėse institucijose. Sąjunga daug pastangų deda kovoje su prekyba žmonėmis, organizuoja pagalbą aukoms. (Vatikano radijas)

Skaityti 1565 kartai