Facebook Image
Teksto dydis

Skelbimai

 
 

Naujienos

 
 
Šeštadienis, 23 Vasario 2013 12:35

T. F. Ciardi seminaras 2013 02 16-17

Tikėjimo metų proga Lietuvos pašvęstieji, seserys ir broliai vienuoliai, turėjo puikią progą nauju žvilgsniu pažvelgti į savo ir visos Bažnyčios tikėjimą. Vasario 14-22 dienomis Lietuvoje penktą kartą viešėjo daug kam girdėtas ir pažįstamas t. Fabio Ciardi OMI (iš Nekaltai Pradėtosios Marijos Oblatų misionierių Kongregacijos).

Vasario 15 d. Vilniuje jis susitiko su įvairių kongregacijų broliais vienuoliais, o vasario 16-17 d. Kaune jo konferencijomis džiaugėsi iš visos Lietuvos suvažiavę apie 150 seserų vienuolių. Daug kas įvertino šį susitikimą kaip dvasinio atsinaujinimo dienas. Pirmąją dieną turėjome progos išgirsti labai netikėtą II Vatikano Susirinkimo ir jo dokumentų pristatymą (minint 50 metų nuo jo paskelbimo). Antroji diena buvo skirta apmąstyti mūsų tikėjimą kaip Dievo dovaną, ateinančią iš Švenčiausiosios Trejybės, pasireiškiančią kaip mūsų atsiliepimas į tą dovaną meile Dievui ir vienas kitam ir galiausiai mus visus kartu grąžinančią Į Trejybės bendrystę. Taip pat turėjome galimybę mažose grupelėse pasidalinti apie savo asmeninę tikėjimo kelionę.

Be to, t. Fabio pradžiugino mus iš anksto paruošta dovana: VDU menų fakulteto studentai, vadovaujami aktorės Dalios Michelevičiūtės, paruošė spektaklį „Kafarnaumo pasakojimai“, kurio autorius – pats t. Fabio. Spektaklis nukėlė mus į Kafarnaumą, į Petro namus, kur susirinkę Jėzaus amžininkai dalinosi savo susitikimų su Jėzumi prisiminimais...    

Akimirkos iš seminaro

Klausytis t. Ciardi seminaro įrašų

Skaityti 4902 kartai

Meditacija pagal dienos Evangeliją

Meditacijos autorius kun. Krzysztof Wons SDS

 • I advento savaitės penktadienis

  Prašyti kantrios ir tikėjime ištvermingos širdies,
   pajėgios pajusti Jėzaus prisilietimą

  Mt 9, 27-31

  *   Prisiartinsiu prie neregių, kurie šaukia eidami paskui Jėzų. Įsižiūrėsiu į juos. Įsiklausysiu į jų garsų, ištvermingą šaukimą: „Pasigailėk mūsų...“ .

  *   Pagalvosiu apie save. Įsiklausysiu į savo širdies būseną. Kokia yra didžiausia mano širdies liga? Kokie troškimai „šaukia“ manyje labiausiai? Ar prisijungsiu prie neregių ir pamėginsiu juos „peršaukti“ priešais Jėzų?

  *   Atkreipsiu dėmesį į neregių ištvermę ir ryžtingumą. Pamatysiu, kaip jie glaudžiasi su savo nelaime prie Jėzaus. Jie tiki, kad Jis gali juos pagydyti.

  *   Kokia yra mano seniausia širdies „priklausomybė“, su kuria nesusitvarkau? Kaip seniai nešioju ją savo širdyje? Kaip dažnai kalbu apie ją su Jėzumi? Kas manyje „ima viršų“: tikėjimas ar pasidavimas nevilčiai?

  *   Įsižiūrėsiu į Jėzaus gestą: Jis paliečia neregių akis ir sako: „Tebūnie jums, kaip tikite“. Pasiliksiu prie šio vaizdo ilgesnį laiką. Sotinsiuosi Jėzaus gydančia galia ir stebėsiuosi neregių tikėjimu.

  *   Stipriai prašysiu Jėzaus, kad paliestų manyje visas tas vietas, kuriose serga mano tikėjimas, kuriose esu gundomas pasiduoti ir maištauti prieš Jį.

  *   „Ir atsivėrė jiems akys“. Prisiartinsiu prie Jėzaus. Įsižiūrėsiu į Jo veidą ir prašysiu, kad atvertų mano akis visiems Jo gerumo gestams. Išsaugosiu širdyje maldą: „Atverk mano širdies akis tam, kad pajusčiau Tavo prisilietimą“.

Loading Player...