Facebook Image
Teksto dydis

Skelbimai

 
 

Naujienos

 
 
Šeštadienis, 23 Vasario 2013 12:35

T. F. Ciardi seminaras 2013 02 16-17

Tikėjimo metų proga Lietuvos pašvęstieji, seserys ir broliai vienuoliai, turėjo puikią progą nauju žvilgsniu pažvelgti į savo ir visos Bažnyčios tikėjimą. Vasario 14-22 dienomis Lietuvoje penktą kartą viešėjo daug kam girdėtas ir pažįstamas t. Fabio Ciardi OMI (iš Nekaltai Pradėtosios Marijos Oblatų misionierių Kongregacijos).

Vasario 15 d. Vilniuje jis susitiko su įvairių kongregacijų broliais vienuoliais, o vasario 16-17 d. Kaune jo konferencijomis džiaugėsi iš visos Lietuvos suvažiavę apie 150 seserų vienuolių. Daug kas įvertino šį susitikimą kaip dvasinio atsinaujinimo dienas. Pirmąją dieną turėjome progos išgirsti labai netikėtą II Vatikano Susirinkimo ir jo dokumentų pristatymą (minint 50 metų nuo jo paskelbimo). Antroji diena buvo skirta apmąstyti mūsų tikėjimą kaip Dievo dovaną, ateinančią iš Švenčiausiosios Trejybės, pasireiškiančią kaip mūsų atsiliepimas į tą dovaną meile Dievui ir vienas kitam ir galiausiai mus visus kartu grąžinančią Į Trejybės bendrystę. Taip pat turėjome galimybę mažose grupelėse pasidalinti apie savo asmeninę tikėjimo kelionę.

Be to, t. Fabio pradžiugino mus iš anksto paruošta dovana: VDU menų fakulteto studentai, vadovaujami aktorės Dalios Michelevičiūtės, paruošė spektaklį „Kafarnaumo pasakojimai“, kurio autorius – pats t. Fabio. Spektaklis nukėlė mus į Kafarnaumą, į Petro namus, kur susirinkę Jėzaus amžininkai dalinosi savo susitikimų su Jėzumi prisiminimais...    

Akimirkos iš seminaro

Klausytis t. Ciardi seminaro įrašų

Skaityti 4884 kartai

Meditacija pagal dienos Evangeliją

Meditacijos autorius kun. Krzysztof Wons SDS

 • XX eilinės savaitės trečiadienis

  Prašyti dėkingumo ir sugebėjimo džiaugtis
  kiekviena gyvenimo akimirka

  Mt 20, 1-16

  *   Prašysiu Jėzaus šviesos ir išminties suprasti istoriją, kurią Jis man pasakoja. Atiduosiu Jam savo širdį, kad būtų jautri kiekvienam Jo žodžiui.

  *   ėzus pasakoja istoriją paimtą iš gyvenimo. Klausydamasis Jėzaus pasakojimo, mąstysiu apie save. Kokius įvykius iš savo gyvenimo randu evangelinėje scenoje? Kokiai darbininkų grupei aš priklausau?

  *   Šeimininkas kviečia į savo vynuogyną. „Susitarė su darbininkais...“ Kas yra mano vynuogynas? Ar savo darbe, tarnystėse randu savo pašaukimą? Ar priėmiau jį? Ar savo darbe jaučiuosi vidiniai laisvas?

  *   Šeimininkas rūpinasi tais, kurie stovi be darbo, kurių niekas nepasamdė. Dag žmonių šiandien kenčia dėl bedarbystės. Ar turiu darbą? Ar sugebu už jį padėkoti Dievui? Kaip atrodo mano gyvenimas?

  *   Atkreipsiu dėmesį į pirmųjų darbininkų nepasitenkinimą. Jie nesugeba džiaugtis tuo, ką gavo. Jie pirmieji gavo darbo. Taip pat gavo sutartą užmokestį. Godumas gimdo nepasitenkinimą.

  *   Ar sugebu džiaugtis tuo, ką gaunu kiekvieną dieną? Kokias dovanas labiausiai pastebiu? Kas vyrauja mano gyvenime: dėkingumas, džiaugsmas, ar pasipiktinimas, nepasitenkinimas?

  *   „Pirmieji bus paskutiniai“. Jėzus įspėja mane apie amžiną nepasitenkinimą, kuris padaro, kad amžinai jausiuos paskutinis. Jėzus primena man, kad viskas mano gyvenime yra malonė.

  *   Prašysiu dėkingumo dovanos: „Jėzau, išmokyk mane džiaugtis kiekviena akimirka“.

Loading Player...