Facebook Image
Teksto dydis

Skelbimai

 
 

Naujienos

 
 

Oficialus pavadinimas: Šv. Klaros seserų vienuolynas (popiežiaus teisių)
Kontempliatyvi vienuolija
Charizma: kontempliatyvus gyvenimas su popiežine klauzūra.
Tikslas: maldos bei gyvenimo auka už Bažnyčią ir pasaulį.
Įkurta Italijoje 1212 m., Lietuvoje nuo 1998 m.

Vienuoliniai namai

Mėguvos g. 34, 97140 Kretinga, tel./faks. (445) 79 323
El. paštas:
Vyresnioji – ses. Margherita Pellizzari OSC

Iš viso: 8 iškilmingųjų įžadų seserys, 1 postulantė

Meditacija pagal dienos Evangeliją

Meditacijos autorius kun. Krzysztof Wons SDS

 • Rugpjūčio 24 d.

  Šv. Baltramiejus, apaštalas

  Prašyti sugrįžimo prie pirmosios meilės

  Jn 1, 45-51

  *   Pradėsiu nuo karšto prašymo, kad žodžiai, kuriuos turiu apmąstyti, giliai mane paliestų ir atnaujintų manyje artimo susitikimo su Jėzumi troškimą. Stebėsiu mokinius, kaip juose auga susižavėjimas Jėzumi.

  *   Įsijausiu į Pilypo entuziazmą, kai jis pasakoja Natanaeliui apie Jėzų. Asmeninis susitikimas su Jėzumi gimdo jame troškimą dalintis savo patirtimi. Jis ne tik apie Jėzų girdėjo, ne tik skaitė – jis asmeniškai Jį susitiko.

  *   Įsiklausysiu į Natanaelio žodžius. Jie šalti ir juose jaučiasi priešiškumas Jėzui, apie kurį girdi, bet asmeniškai dar nesutiko. Išgirsiu pilnus užsidegimo ir raginimo Pilypo žodžius: „Eik ir pasižiūrėk“.

  *   Pagalvosiu, kad Pilypas tuos žodžius sako man. Nori, kad aš, kaip ir jis, pamatyčiau Jėzų, paliesčiau Jį. Pilypas sako man, kad Jėzus yra Juozapo ir Marijos sūnus iš Nazareto. Jis negyvena „debesyse“. Jis trokšta su manimi susitikti. Ar iš tikrųjų aš to noriu?

  *   „Pamatęs ateinantį Natanaelį...“. Jėzus mato kiekvieną mano žingsnį, kurį darau link Jo. Jis pažįsta mane panašiai kaip Natanaelį. Susikaupęs žvelgsiu į Jėzaus akis ir prašysiu Jo, kad atskleistų man tiesą apie mane patį.

  *   Atkreipsiu dėmesį į Natanaelio reakciją. Jėzaus žvilgsnis perskverbė jį ir perkeitė iki gelmių. Jėzaus patrauktas Natanaelis išpažįsta, jog Jėzus yra Dievo Sūnus ir Karalius. Prašysiu Jėzaus, kad ir mane perkeistų savo žodžiu ir žvilgsniu.

  *   Pasidžiaugsiu Jėzaus pažadu: „Tu pamatysi didesnių dalykų“. Gyvenimas Dieve viršija mano įsivaizdavimą ir lūkesčius. Jau šiandien Jėzus užtikrina mane, kad kada nors Jį pamatysiu garbėje, apsuptą angelų. Šiandien dažnai kartosiu: „Jėzau, duok man regėti Tavo garbę ir kontempliuoti tavo grožį“.

Loading Player...