Facebook Image
Sekmadienis, 30 spalio 2022 22:31

Beatifikacija Kolumbijoje (2022 10 30)

Karitatyvinių darbų ir džiaugsmo apaštalė s. Marija Berenikė, mirusi 1993 m., paskelbta palaimintąja. Kelią į beatifikaciją, įvykusią šeštadienį, spalio 29 d., Medeljine, Kolumbijoje, atvėrė 2021 m. popiežiaus pripažintas stebuklas.


Stebuklas

Greitai silpo sunkaus ligonio, operacinių duris dažnai varsčiusio septyniolikmečio kolumbiečio, kuris nebegalėjo pats nei vaikščioti, nei valgyti, jėgos. Jis 2004 m. paskutinį kartą buvo išleistas iš ligoninės ir paguldytas į paliatyvinės slaugos kliniką. Tačiau tų pačių metų balandžio 12 d. įvyko kažkas nepaprasta ir nepaaiškinama: kai jaunuolis meldėsi, staiga pajuto šaltį visame kūne ir pamatė du nusileidžiančius spindulius. Priešingai visoms prognozėms, jis ėmė stiprėti ir sustiprėjo tiek, kad vėl galėjo savo jėgomis vaikščioti, valgyti, žodžiu, pasveiko ir po dešimtmetį trukusios negalios, ėmė gyventi normalų gyvenimą.

Tai nėra tik graži pasaka – taip rašoma Šventųjų skelbimo dikasterijos išvadose ir prieš metus, 2021 m. spalio 13 d., popiežiaus Pranciškaus patvirtiname dekrete.

Užtarimas

Jaunuolis, kurio vardas žinomas, bet dekrete neminimas, meldė kolumbieties garbingosios Dievo tarnaitės s. Marijos Berenikės Duque Hencker užtarimo. Atlikusi visus privalomus medicininius ir teologinius tyrimus, dikasterija pripažino, kad mediciniškai nepaaiškinamas, tačiau teologiškai pagrįstas staigus ir visiškas, jaunuolio pagijimas buvo stebuklas, įvykęs s. Marijos Berenikės užtarimu.

Šeštadienį, 2022 m. spalio 29 d., garbingoji Dievo tarnaitė, vienuolinės kongregacijos steigėja, paskelbta palaimintąja. Beatifikacijos apeigoms Medeljino katedroje, Kolumbijoje, vadovavo kardinolas M. Semeraro, Šventųjų skelbimo dikasterijos prefektas.

Palaimintoji

S. M. Berenikė (1898–1993), Marijos paaukojimo seserų domininkonių vienuolė, įsteigė naują Apreiškimo Marijai mažųjų seserų kongregaciją, kurios narėms pavedė rūpintis skurdžiausiais ir labiausiai atstumais žmonėmis – vargstančių šeimų vaikais, nebaltaodžiams žmonėms, išnaudojamiems darbininkams ir visiems skelbti Evangeliją. „Moteris herojiškai skleidė krikščioniškas vertybes Medeljine. Jos beatifikacija yra didžiulė garbė šiam miestui ir visai Kolumbijai – tai aiškus ženklas, kad ir šiandien, jei priimame Dievo planą mums, galime būti šventaisiais“ – pažymėjo beatifikacijos iškilmės išvakarėse Ricardo Tobonas, Medeljino arkivyskupas.

(SAK / Vatican News)

Skaityti 48 kartai