Facebook Image
Ketvirtadienis, 26 gegužės 2022 21:43

Davose pristatytos sėkmingos „Seserų projekto“ iniciatyvos (2022 05 26)

„Norime sudaryti sąlygas kiekvienam žmogui gyventi visavertį ir orų gyvenimą“, – sakė „Seserų projekto“ dalyvė, s. Ruth Pilar.


Davose vykusiame pasauliniame ekonomikos forume pristatant „Seserų projektą“ vyko gyvos diskusijos su ekonomistais ir žmogaus teisių specialistais. Pasauliui reikia „drąsių lyderių“, ypač moterų, sakė s. Patricia Murray, Vienuolijų vyresniųjų konferencijos atstovė.

„Mes, vienuoliai, gyvename ir darbuojamės stengdamiesi būti arti žmonių, ypač esančiųjų visuomenės paraštėse“. Taip s. Patricia Murray sakė Davoso forume gegužės 23 d. vykusių viešų diskusijų metu. Centre „Goal 17“, gausių dalyvių akivaizdoje vienuolė su didelių įmonių kaip kad Google ar Unilever atstovais kalbėjosi apie globalias problemas. Pasak jos, vienuolės konkrečiai atsiliepia į didžiausius iššūkius, su kuriais susiduria šiandienos visuomenė. Tai klausimai, susiję su sveikatos, švietimo, paramos migrantams, pagalbos nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis sritimis. „Siekiame struktūrinių pokyčių vietos, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis, labiausiai pamirštų ir ignoruojamų žmonių vardan ir su jais“, – pabrėžia s. Patricia.

Drąsūs lyderiai turi aiškius tikslus ir viziją, kad mes pašvęstieji jėgų semiamės iš savo tikėjimo ir gyvenimo pašvęsto kitų labui, sakė indų kilmės s. Mary John, pristatydama Davose sėkmingas iniciatyvas, kurias įgyvendino „Seserų projektas“. Dažnai tai maži gestai, kurie vėliau atneša didelius rezultatus. Pasak vienuolės, dabar veiklos centre – pagalba Ukrainos moterims. „Mūsų Evangelijos vizija reiškia, kad norime sudaryti sąlygas kiekvienam žmogui gyventi visavertį ir orų gyvenimą“, – sakė trečia „Seserų projekto“ dalyvė, s. Ruth Pilar, pabrėžusi, kad vienuolės neatmeta nei vieno ir nepasitraukia, jei kyla konfliktai ar smurto bangos.

S. Patricia Murray pateikė kelis pavyzdžius. „Daugelis matė nuotrauką, kurioje užfiksuota s. Ann Rose Nu Tawng, klūpanti priešais Mianmaro kariškius; taip pat galvoju apie Šri Lankos vienuoles, kurios apgynė žmones, protestavusius prieš elektros energijos, naftos ar medikamentų tiekimo nutraukimą. Prisimenu kolumbietę seserį Glorią Cecilią Narvaez, kurią sutikau po to, kai ji buvo išlaisvinta iš penkis metus trukusio įkalinimo Čade.“ Tai neeiliniai drąsių lyderių liudijimai, nors dažnai ši drąsi lyderystė gyvenama slapta ir tyloje. Tokiai lyderystei reikia nuolankumo, atvirumo naujiems dalykams, susitaikymo su rizika patirti nesėkmę ir pradėti iš naujo.

(DŽ/Vatican News)

Skaityti 129 kartai