Facebook Image
Antradienis, 12 spalio 2021 22:21

Fotografijų paroda pranciškonų žurnalo šimtmečiui (2021 10 12)

Romoje antradienį, 2021 m. spalio 5 d., atidaryta fotografijų paroda „Pranciškus vakar ir šiandien. 100 pranciškonų komunikacijos ir kultūros metų“. Paroda Romos dvidešimt pirmojo amžiaus dailės muziejuje MAXXI surengta pranciškonų žurnalo „San Francesco“ šimtmečio proga.

Parodoje rodomi dvylikos žinomiausių italų fotografų kūriniai, nuotraukose pasakojantys apie šv. Pranciškaus Asyžiečio, Italijos globėjo, dvasingumo sklaidos aktualumą šiandien. Nuotraukos pristatomos greta garsiųjų Asyžiaus aukštutinės bazilikos Džioto freskų apie Pranciškaus gyvenimą reprodukcijų.

Parodą atidarė Italijos pranciškonų ir Italijos kultūros pasaulio atstovai, įskaitant konventualą kardinolą Mauro Gambetti ir Asyžiaus vienuolyno atstovą, žurnalo „San Francesco“ redaktorių t. Enzo Fortunato. Jis pasidžiaugė žurnalo, platinamo ne tik bažnyčiose, bet ir mokyklose, lėktuvuose ir traukiniuose, populiarumu, taip pat gebėjimu kreiptis į skaitytojus, kalbėti jiems suprantama kalba ir, visų pirma, ne tiek atsakyti į žmonių abejones, kiek kelti klausimus. Ir Jėzus Evangelijose sukelia žmonėms klausimus, kažkas suskaičiavo 317 Jėzui užduotų klausimų, pasakė žurnalo šimtmečiui skirtos parodos pristatyme pranciškonas vienuolis. „Viešpats žmogaus širdyje kelia klausimus. Žurnalas žada tęsti šią tradiciją.“

Fotografijų paroda MAXXI muziejaus „Spazio Corner“ punkte veiks iki spalio 24 dienos. Įėjimas nemokamas.

(SAK / Vatican News)

Skaityti 196 kartai