Facebook Image
Penktadienis, 14 balandžio 2023 20:56

Nikaragva: iš šalies siunčiami vienuoliai, konfiskuotas trapisčių vienuolynas (2023 04 14)

Nikaragvos režimas išsiuntė iš šalies dvi dominikonų Apreiškimo kongregacijos vienuoles ir konfiskavo trapisčių vienuolyną San Pedro de Lóvago mieste.


Dvi Kosta Rikos vienuolės iš Dominikonų Apreiškimo kongregacijos, Isabel ir Cecilia Blanco Cubillo, dirbusios senelių namuose Fundación Colegio Susana López Carazo, 2023 m. balandžio 12 d., buvo išsiųstos iš Nikaragvos. Vienuolės anksčiau vadovavo Rivas namams 1958 m. Abi atvyko į Kosta Riką trečiadienį po pietų.

Konfiskuotas Vienuolių trapisčių vienuolynas. Balandžio 11 d. Centrinės Amerikos šalies vyriausybė konfiskavo vienuolių trapisčių vienuolyną, esantį San Pedro de Lóvago mieste ir perdavė Nikaragvos žemės ūkio technologijos institutui.

Vienuolės vienuolyną paliko vasario 24 d., o kitą dieną atvyko į Panamą. Kongregacija priklauso Cistersių seserų klauzūriniam ordinui, kurio seserys 2001 m. sausio 20 d. atvyko į Nikaragvą iš Argentinos.

2022 m. liepos mėn. Nacionalinei asamblėjai anuliavus teisinį statusą, Meilės misionieriai, kuriuos įkūrė šv. Motina Teresė iš Kalkutos, buvo išsiųsti iš Nikaragvos.

Didžiosios Savaitės pradžioje Panamos klaretinų misionierius kun. Donaciano Alarcón buvo išsiųstas už tai, kad meldėsi už Matagalpos vyskupą Rolando Álvarezą, nuteistą kalėti 26 metus, kuris po namų arešto, trukusio nuo 2022 m. rugpjūčio 19 d., nuo vasario 9 d. uždarytas į kalėjimą.

Katalikų bendruomenė išgyveno sunkią Didžiąją savaitę ir Velykų oktavą, nes prezidentas Ortega uždraudė visus šio laikotarpio viešus renginius. Šalyje uždrausta daugiau nei 3000 procesijų, suimta apie dvidešimt žmonių.

(DŽ/Vatican News)

Skaityti 59 kartai