Facebook Image
Antradienis, 25 spalio 2022 00:02

Palaimintieji ispanai redemptoristai – kankiniai (2022 10 25)

2022 m. spalio 23 d. Šventasis Tėvas, kreipdamasis į vidudienio maldos dalyvius Šv. Petro aikštėje, pakvietė paploti dieną prieš tai Ispanijoje palaimintaisiais paskelbtai grupei Švč. Išganytojo (redemptoristų) kongregacijos narių, t. Vincentui Nicasio Renuncio Toribio CSSR ir vienuolikai jo draugų, kunigams ir paprastiems broliams.


Kaip ir tūkstančiai kitų to laikotarpio kankinių, jie buvo nužudyti iš neapykantos tikėjimui. Dažniausiai marksistinio ir komunistinio įkvėpimo, bet taip pat liberalių pažiūrų kuopelių nariai medžiojo kunigus, seminaristus ir vienuolius, aktyvius pasauliečius, vyrus ir moteris, senus ir jaunus, nes laikė juos revoliucijos ir permainų priešais ar tiesiog simboliais. Dažnai žudynes lydėdavo įkalinimas, patyčios ir kankinimai. Kai kurie buvo nužudyti baisiais būdais. T. Vincentas Nicasio Renuncio Toribio CSSR ir vienuolikų kitų redemptoristų priklausė dviem Madrido bendruomenėms, visi buvo nužudyti 1936 metų liepos–lapkričio mėnesiais.

„Tegul šių Kristaus liudytojų net iki kraujo praliejimo pavyzdys skatina mus būti nuosekliais ir drąsiais. Tegul jų užtarimas stiprina tuos, kurie šiandien stengiasi sėti Evangeliją pasaulyje. Paplokime naujiems palaimintiesiems!“, – pakvietė popiežius.

(RK/ Vatican News)

Skaityti 54 kartai