Facebook Image
Ketvirtadienis, 31 rugpjūčio 2023 20:38

Pirmasis turkas jėzuitas paskirtas vyskupu (2023 08 31)

Šios savaitės pirmadienį, 2023 m. rugpjūčio 28 d., popiežius Pranciškus pasirašė dekretą, kuriuo kun. Antuanas Ilgitas SJ paskirtas Anatolijos apaštališkojo vikariato vyskupu pagalbininku.


Antuanas Ilgitas gimė 1972 m. Vokietijoje turkų imigrantų šeimoje, tačiau šeimai grįžus į Turkiją, užaugo Kilikijos regione, netoli apaštalo šv. Pauliaus gimtojo Tarso. Jis yra pirmasis ir vienintelis turkų tautybės jėzuitas. Dabar jis tapo pirmuoju naujųjų laikų istorijoje vietiniu turkų vyskupu.

„Noriu būti naudingas Turkijos Bažnyčiai, prisijungdamas prie tų, kurie jau daug metų tyliai ir nuolankiai tarnauja šiai bendruomenei, taip pat skatinti taiką, guosti kenčiančius, ypač nukentėjusius nuo neseniai vykusio žemės drebėjimo, teikti viltį jaunimui ir su artimo meile tarnauti pabėgėliams.“ Taip apie savo naują pašaukimą paskyrimo vyskupu dieną kalbėjo Antuanas Ilgitas. Naujasis vyskupas pasakojo, kad žinia apie paskyrimą vyskupu jį pasiekė Maltoje, kur dalyvavo rekolekcijose. Kalbėdamas apie mažąją Turkijos katalikų bendruomenę paskirtasis vyskupas, parafrazuodamas vieno savo konfratro katechezę per Pasaulio jaunimo dienas, ją pavadino „šukių mozaika“. Šios bendruomenės nariai – nuo vietinių krikščionių iki Afrikos studentų ir krikščionių pabėgėlių – yra tarsi sudužusių molinių indų šukės, tačiau nepaisant jų sunkių ir neretai labai skausmingų asmeninių istorijų, jie sudaro darnią mozaiką, kuri kaip visuma spindi grožiu.

Naujasis vyskupas paminėjo labai šviesų pavyzdį, kurį paliko 2010 m. nužudytas Turkijos katalikų ganytojas vyskupas Luigi Padovese. Taip pat dėkojo už nuolatinį palaikymą dabartiniam Anatolijos apaštališkajam vikarui vyskupui Paolo Bizzeti, kurio bendradarbis jis buvo iki pastarojo paskyrimo ir su kuriuo dabar kartu dirbs kaip ko vyskupas pagalbininkams. Naujasis vyskupas, kaip Katalikų Bažnyčios ganytojas ir kaip Turkijos pilietis, nori tarnauti mažajai katalikų bendruomenei ir visai šalies visuomenei, kad Turkijoje, kurios teritorija buvo keleto civilizacijų lopšys, stiprėtų taika ir skirtingoms tradicijoms priklausančių žmonių darnus sambūvis.

(jm / Vatican News)

Skaityti 78 kartai