Facebook Image
Antradienis, 01 lapkričio 2022 16:57

Popiežius pasveikino jubiliatą jėzuitą t. S. Maffeo (2022 11 01)

Popiežius laišku pasveikino t. Sabino Maffeo, jėzuitą, didelę gyvenimo dalį paskyrusį tarnystei Vatikano institucijose, kuriam antradienį, Visų Šventųjų iškilmės dieną, sukako 100 metų.


2022 m. lapkričio 1-ąją sukako ir t. S. Maffeo įstojimo į Jėzaus draugiją 85-osios metinės.

Pasak popiežiaus, kuris, kaip ir jubiliatas, yra jėzuitas, t. Sabino visą savo sąmoningą gyvenimą buvo, šv. Ignaco Lojolos žodžiais tariant, „ištikimas įrankis Dievo rankose“.

S. Maffeo yra buvęs jėzuitų gimnazijos Romoje Istituto Massimo rektorius ir fizikos mokytojas, Jėzuitų ordino Romos provincijos vyresnysis, Vatikano radijo techninio skyriaus direktorius, Vatikano astronominės observatorijos Specola Vaticana direktoriaus asistentas, istorikas ir archyvaras. Vatikano radijas ir Vatikano observatorija yra Šventojo Sosto institucijos, kuriose jubiliatas tarnavo daugiau kaip keturis dešimtmečius, nuo 1973 iki 2017 metų.

T. Sabino šiuo metu gyvena jėzuitų Šv. Petro Kanizijaus namuose Romoje, kur jam, anot popiežiaus, pavesta maldos misija – maldos už Bažnyčią ir Jėzaus draugiją. Pranciškus savo sveikinimo laiške paprašė t. Sabino, kad šis savo maldose minėtų ir jį: „Tikiu maldos galia!“ – pažymėjo Pranciškus, juk malda, kaip kad rašė šv. Augustinas iš Hipono, „yra žmogaus stiprybė ir Dievo silpnybė“.

(SAK / Vatican News)

Skaityti 46 kartai