Facebook Image
Pirmadienis, 31 spalio 2022 20:37

Popiežius pranciškonams: Asyžietis mus moko sekti Kristumi (2022 10 31)

Pranciškonai rengiasi per ateinančius kelerius metus minėti trijų svarbių Pranciškaus Asyžiečio ir Mažesniųjų brolių ordino įvykių 800 metų sukaktis. Popiežius Pranciškus pirmadienį, 2022 m. spalio 31 d., priėmė būsimų trijų jubiliejų koordinacinio komiteto narius.


2023 m. sukaks 800 metų nuo galutinės pranciškonų regulos patvirtinimo; 2024 m. sukaks 800 metų nuo Pranciškaus Asyžiečio stigmų – Kristaus kančios žaizdų, atsivėrusių Pranciškaus kūne, jam besimeldžiant prieš nukryžiuotąjį ant Vernos kalno; 2026 m. sukaks 800 metų nuo Pranciškaus mirties.

Sveikindamas pranciškonus popiežius sakė, kad šv. Pranciškus Asyžietis, nors yra vienas populiariausių šventųjų, tuo pat metu yra bene labiausiai nesuprastas šventasis. Visi žino, kad Pranciškus yra taikos, neturto, meilės ir pagarbos kūrinijai skelbėjas, tačiau tik nedaugelis klausia, kas gi yra viso to šaknis, kas yra šaltinis? Popiežius Pranciškus sakė, kad visko, ką Pranciškus Asyžietis skelbė ir darė, visko, ką jis įkūnija, šaltinis buvo Jėzus Kristus. Visos jo veiklos šaltinis buvo tikėjimas, kurį Pranciškus gavo kaip dovaną iš Nukryžiuotojo, atskleidusio jam žmogaus gyvenimo ir kančios prasmę. Praėjus aštuoniems šimtmečiams šventasis Pranciškus tebėra paslaptis. Norint jį suprasti, reikia sekti jo gyvenimu, stengtis kartoti tą kelią, kuriuo Asyžiaus Neturtėlis sekė paskui Kristų.

Galiausiai popiežius taip pat paprašė pranciškonų tris savo jubiliejus švęsti sujungiant juos su visos Bažnyčios minėsimu 2025 m. jubiliejumi.

(jm / Vatican News)

Skaityti 45 kartai