Facebook Image
Trečiadienis, 22 birželio 2022 17:52

Pranciškonų parama karo traumuotiems Ukrainos vaikams (2022 06 22)

„Į Italiją atvykę ukrainiečių vaikai patyrė traumą traumoje. Negalime ištrinti to, ką jie matė ir patyrė, tačiau turime padaryti viską, ką galime, kad padėtume jiems įveikti siaubą, su kuriuo jie buvo priversti susidurti“, – sako pranciškonas t. Giampaolo Cavalli, Bolonijos instituto „Antoniano“ vadovas, kuris nuo pat karo Ukrainoje pradžios teikia pagalbą žmonėms, bėgantiems nuo karo.


Apie t. Giampaolo Cavalli, Bolonijos terapijos ir Mažesniųjų brolių Klausymosi centro direktoriaus, pastangas pasakoja portalas „Fides“. Ukrainos pabėgėliams siūloma tiek materialinė pagalba, tiek emocinė ir psichologinė parama. Anot t. G. Cavalli, tai vaikai, kurie, prieš patekdami į saugią vietą, savo kailiu patyrė ne tik karo baisumus, bet ir staigų atskyrimą nuo kasdienio gyvenimo ir aplinkos. Labai svarbu būti šalia jų ne tik materialiai, bet ir emociškai.

Pranciškonų institutas „Antoniano“ aktyviai padeda žmonėms, bėgantiems į Italiją, teikia paramą Ukrainoje, ypač pasienio vietovėse, ir remia kai kurias pranciškonų struktūras Ukrainoje – Konotope, Odesoje ir Kyjive, taip pat teikia paramą motinoms ir vaikams iš Ukrainos Rumunijoje.

(SAK / Vatican News)

Skaityti 55 kartai