Facebook Image
Penktadienis, 26 rugpjūčio 2022 21:27

Pranciškus vienuolėms kanosietėms: mylėkite Dievą ir vargšus (2022 08 26)

Popiežius penktadienį, 2022 m. rugpjūčio 26 d., priėmė seserų kanosiečių generalinės kapitulos dalyves, joms padėkojo už apsilankymą, už tai, kas jos yra ir ką daro Bažnyčioje, – už drąsą ir dosnumą dalijantis, ypač su vargšais ir atskirtyje gyvenančiais žmonėmis.


XIX a. mirusios šv. Magdalenos iš Kanos, meilės dukterų ir sūnų kongregacijų steigėjos, gyvenimo kontūrus suformavo Kristaus šventumas, gyvenimas pagal Švč. Mergelės Marijos pavyzdį, konkrečiu misionierišku pavidalu, kurį padiktavo jos laikmečio tikrovė. Magdalena jautėsi pašaukta visiškai pasišvęsti Dievui, bet kartu jautė pareigą būti arti vargšų, sakė popiežius.

Pranciškus paragino kanosietes būti Žodžio moterimis, tokiomis, kaip Marija. Lengva pasinerti į aktyvizmą ir to net nepastebėti. Tada būsite ne Žodžio moterys, o kompiuterio, telefono, dienotvarkės moterimis, sakė Romos vyskupas, ragindamas vienuoles orientuotis į Žodį, kad taptų be saiko mylinčiomis moterimis.

Mylėti be saiko yra gebėjimas, kylantis iš Šventosios Dvasios. Kapitulos darbuose siekiate performuoti savo pašvęstojo gyvenimo kontūrus. Paslaptis, kaip tai daryti, visada ta pati: leiskite, kad Šventoji Dvasia jums vadovautų mylint Dievą ir vargšus.

Popiežius paprašė seserų kanosiečių dar dviejų dalykų: kad bendruomeniniame matmenyje galvotų ne apie didelius dalykus, o brangintų mažąsias meilės smulkmenas, gyventų kaip šeima, kurioje rūpinamasi vieni kitais ir evangelizavimu, nes tokia bendruomenė yra Prisikėlusiojo, pašventinančio ją pagal Tėvo planą, buvimo vieta. Pranciškus taip pat prašė seserų vienuolių neapleisti Švč. Sakramento adoracijos.

(SAK / Vatican News)

Skaityti 37 kartai