Facebook Image
Penktadienis, 29 balandžio 2022 20:24

Ses. J. Kafka: žvelgti į save, bet ir matyti šalia kenčiantį žmogų (2022 04 29)

Vatikane pristatyta vienos iš didžiausių bažnytinių institucijų – Tarptautinės vienuolijų vyresniųjų sąjungos – asamblėjos, vyksiančios 2022 m. gegužės 2–6 dienomis, programa.


Dvidešimt antrosios plenarinės asamblėjos tema: „Apglėbti pažeidžiamumą sinodiniame kelyje“. Iš 700 asamblėjos dalyvių, 530 dalyvaus asmeniškai Romoje, likusios – per internetą. Plenarinės asamblėjos darbus, vyksiančius vienoje iš didžiausių Romoje konferencijų salių Hotel Ergife, pristatė keturios vienuolės, Tarptautinės vienuolijų vyresniųjų sąjungos vadovės.

Dešimties asamblėjos prelegentų pranešimų raktinės temos yra „pažeidžiamumas“, „sinodinis procesas“, „vienuolinis gyvenimas ir sinodalumas“, „pašauktos atsimainyti“.

„Yra daug būdų padaryti sinodalumą matomu. Jau pati asamblėja, kuri atstovaus 1 900 vienuolijų vyresniosioms iš 97 šalių, liudija apie sinodalumo patirtį Dievui pašvęstųjų moterų tikėjimo gyvenime. Be to, asamblėja bus įsiklausimo į Šventąją Dvasią ir bendrų įžvalgų metas. Šia prasme vienuolijų vyresniosios bus privilegijuotoje erdvėje, aptars kaip prisidėti prie visos Bažnyčios ėjimo ir įsijungti į sinodinį kelią, paskatinti joje sinodinį stilių, įsitraukti į bendrą Bažnyčios vykdomo atpažinimo proceso dinamiką, leidžiančią pripažinti pažeidžiamumą kaip būdingą žmogišką savybę“, – pareiškė asamblėjos pristatymo konferencijoje s. Jolanta Kafka, Tarptautinės vienuolijų vyresniųjų sąjungos pirmininkė, klaretinių kongregacijos vyresnioji.

„Pradedame nuo žmogaus trapumo, kurį COVID-19 padarė akivaizdesnį ir nuo mūsų religinio gyvenimo pažeidžiamumo. Turime iš naujo permąstyti save, kaip vykdome valdžios, kaip tarnystės, misiją pagal Evangelijos ir sinodalumo dvasią. Gal ir paradoksalu, tačiau turime priimti mus supantį trapumą kaip tikrovę, į kurią Dievas mus kviečia. Trapumas, pažeidžiamumas mus stiprina. Stiprėdamos galime palaikyti vieni kitus. Turime žvelgti į savo religinį gyvenimą, bet ir matyti šalia kenčiantį žmogų. Jėzus mus moko, kad geriausias būdas pasikeisti yra padėti kitiems, būti stokojančiųjų pusėje, nes ten yra Jėzus. Jis yra centre kaip kelias, tiesa ir gyvenimas. Kartu pripažįstame, kad ir mums reikia atjautos, gailestingumo, atsivertimo“, – sakė plenarinės asamblėjos pristatyme Vatikano spaudos salėje s. Jolanta Kafka.

(SAK / Vatican News)

Skaityti 115 kartai