Facebook Image
Penktadienis, 17 rugpjūčio 2018 20:11

Maksimilijono Kolbe minėjimas Aušvice (2018 08 17)

Rugpjūčio 14 d. Bažnyčia liturgijoje minėjo šv. Maksimilijoną Kolbe – lenką pranciškoną konventualą, prieš 77 metus nužudytą Aušvico lageryje.

Metinių proga antradienį, 2018 m. rugpjūčio 14 d., buvo aukojamos Mišios Aušvico lagerio teritorijoje, prie bloko nr. 11, kurio požemyje kankinys mirė. Mišioms vadovavo Krokuvos arkivyskupas Marek Jędraszewski, koncelebravo keli kiti vyskupai iš Lenkijos, taip pat iš Vokietijos. Tarp Mišių dalyvių buvo keletas Maksimilijono Kolbe giminaičių, taip pat buvę konclagerio kaliniai. Užbaigiant minėjimo Mišias buvo perskaitytas Šventojo Sosto Kulto ir sakramentų kongregacijos dekretas, kuriuo šv. Maksimilijonas Kolbe skelbiamas Osvencimo krašto globėju.

Maksimilijono Kolbe mirties vietoje – Aušvico lagerio 11 bloko požemio celėje – prieš dvejus metus meldėsi popiežius Pranciškus. Nuvykęs į Lenkiją dalyvauti Krokuvoje vykusiose Pasaulio jaunimo dienose, popiežius aplankė ir netoli Krokuvos esančiame Osvencimo mieste Antrojo pasaulinio karo metais nacių įrengtą mirties stovyklą, kurioje buvo nužudyta daugiau kaip milijonas žmonių, daugiausia žydų. Nužudytųjų atminimą Pranciškus pagerbė tyla ir malda. 

(JM / VaticanNews)

Skaityti 341 kartai