Spausdinti šį puslapį
Sekmadienis, 17 kovo 2019 21:32

Išnaudotos vienuolės, dar vienas skandalas Bažnyčioje (2019 03 17)

Laikas pažvelgti ir į šį skandalą. Tai nėra paslaptis: sukaupta daug įrodymų, tačiau lieka daug neatsakytų klausimų.


Vatikano dienraštis „l’Osservatore Romano“ šeštadienio, kovo 16-osios, numeryje paskelbė Monicos Mondo straipsnį apie išnaudojimo aukas vienuoles ir jų patiriamą košmarą.

Autorė trumpai rašo apie Marie Pierre Raimault ir Erico Quinhtin dokumentinį filmą „Išnaudotos vienuolės, dar vienas Bažnyčios skandalas“, kurį TV Arte rodys iki gegužės mėnesio. Filmas kalba apie vienuolių patirtas baisias išnaudojimo ir smurto istorijas visame pasaulyje, taip pat Romoje: apie suviliojimą, išnaudojimą, šantažavimą ir vertimą tylėti; apie vienuoles, kurios neteko skaistybės, bet ir prarado priklausymo Bažnyčiai jausmą ir neretai patį tikėjimą; vienuoles iš skurdo situacijų, kurios norėjo toliau jose tarnauti, tačiau buvo pagrobtos pažadant, kad bus pasirūpinta jų artimaisiais; vienuoles priverstas daryti abortą su vyresniosios pritarimu, už tylėjimą sumokant „trisdešimt sidabrinių“; vienuoles, pagimdžiusias kūdikius ir priverstas juos atiduoti įvaikinimui, paskui išvytas iš vienuolynų, atskirtas nuo Bažnyčios ir paliktas likimo valiai.

Straipsnio autorė rašo, jog laikas pažvelgti ir į šį skandalą. Tai nėra paslaptis: sukaupta daug įrodymų, tačiau lieka daug neatsakytų klausimų. Vienas jų: „Kodėl taip ilgai tylima?“.

(SAK / Vatican News)

Skaityti 193 kartai