Facebook Image
Teksto dydis

Skelbimai

 
 

Naujienos

 
 
Pirmadienis, 04 Vasario 2013 21:20

Pašvęstojo gyvenimo diena Marijampolėje 2013-02-02

Kristaus paaukojimo iškilmės įvykis lyg ir aiškus – Marija ir Juozapas atneša kūdikį į šventyklą, kad paaukotų Dievui. Visgi širdyje kirba klausimas – kur tą įvykį atpažįstu savo istorijoje, ką jis man reiškia? Popiežius Jonas Paulius II šios iškilmės minėjimą paskelbė ir Pašvęstojo gyvenimo diena – diena tų, kurie įžadais save yra pašventę Dievui.

Vilkaviškio vyskupijoje šiemet Pašvęstojo gyvenimo diena buvo švenčiama Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo parapijoje. Po bendros maldos ses. Inga Lienytė SF su susirinkusiais pasidalijo savo įžvalgomis apie pašvęstojo gyvenimo radikalumą, pasirinkimą nebūti centru. Pirmiausia broliai ir seserys buvo pakviesti atsiminti savo amžinųjų įžadų šventę – dieną, kai atidavė Dievui savo gyvenimus. Taip pat buvo aptartas visada aktualus maldos ir veiklos santykis. Ses. Viktorija Plečkaitytė MVS susirinkusiųjų žvilgsnį nukreipė į tuos, kurių radikalų sekimą Kristumi įvardijo ir Bažnyčia – šventuosius, pirmiausia į palaimintąjį Jurgį Matulaitį. Jo liudijimas buvo toks autentiškas, kad paženklino visus, su kuriais susidurdavo, atnaujino merdinčią vienuoliją.

Švenčiausiojo Sakramento adoracija ir Šv. Mišios, kurioms vadovavo vyskupas J. Žemaitis MIC, buvo dėsninga šventės tąsa – susitikimas su Asmeniu, kuris yra centras ir gyvenimo tikslas. Šventė baigėsi agape ir bendruomenių prisistatymu.

Skaityti 3938 kartai

Meditacija pagal dienos Evangeliją

Meditacijos autorius kun. Krzysztof Wons SDS

 • XXV eilinis sekmadienis (C)

  Prašyti kantrybės darbui su savimi
  ir ištikimos Dievui mažuose dalykuose širdies

  Lk 16, 1-13

  *   Atidžiai klausysiuosi Jėzaus pasakojimo. Pagalvosiu, kad tai yra pasakojimas apie mano gyvenimą ir pašaukimą. Turtuolis yra Dievas, o aš – prievaizdas. Dievas patikėjo man „turtą“ (gyvenimą, pašaukimą, sugebėjimus...), kad juo naudočiausi. Tas turtas nėra mano nuosavybė.

  *   Pabandysiu įsisąmoninti ir įvardinti Jėzaus akivaizdoje brangiausias man dovanas, kurias iš Jo gavau. Už ką norėčiau Jam ypač padėkoti? Ką galiu pasakyti Jėzui apie naudojimąsi gautu „turtu“, talentais? Ar jį didinu, ar eikvoju?

  *   Didžiausias „turtas“, kurį žemėje gavau iš Dievo, yra mano gyvenimas ir pašaukimas. Dievas nori, kad gautas turtas skatintų juo dalintis su kitais. Ką galiu pasakyti apie aukos dvasią ir atsidavimą savo gyvenime?

  *   Jėzus primena man svarbią autentiško augimo taisyklę. Tik tada, kai sugebu būti ištikimas mažuose dalykuose, būsiu ištikimas dideliuose. Laukimas didelių progų žygdarbiams ir apleidimas mažų kasdieninių dalykų, yra gyvenimas iliuzijoje. Ką galiu pasakyti apie savo kasdienybę? Ar esu ištikimas mažuose dalykuose?

  *   Jėzus įspėja mane apie pavojų tokio gyvenimo, kuriame nepadaryčiau aiškaus pasirinkimo. Ar tikrai savo gyvenime pasirinkau Jėzų? Ar nedaliju gyvenimo į dalis: viena Jėzui ir viena sau?

  *   Kreipsiuosi į Jėzų su karštu prašymu, kad padėtų man visiškai prie Jo priglusti ir kiekvieną dieną pasirinkti Jį per ištikimybę mažuose dalykuose. Kreipsiuosi į Jį: „Jėzau, išmokyk mane ištikimybės mažuose ir paprastuose dalykuose“.

Loading Player...