Facebook Image
Teksto dydis

Skelbimai

 
 

Naujienos

 
 
Sekmadienis, 07 Vasario 2010 10:50

UCESM generalinė asamblėja - 2010

UCESMVasario 8–14 d. Čenstakavoje vyko Europos vienuolijų vyresniųjų konferencijų sąjungos (UCESM) generalinė asamblėja.  Joje dalyvavo 25 Europos šalių delegatai, atstovavę apie 400 000 pašvęstojo gyvenimo vyrų ir moterų.

Lietuvos delegaciją sudarė Lietuvos moterų vienuolijų aukštesniųjų vyresniųjų Konferencijos pirmininkė ses. Daiva Kuzmickaitė MVS (Marijos vargdienių seserų kongregacija), sekretorė ses. Asta Venskauskaitė ACJ (Švč. Jėzaus Širdies Tarnaičių kongregacija) bei Lietuvos vyrų vienuolijų vyresniųjų Konferencijos pirmininkas t. Vincentas Tamošauskas OFM cap.

Asamblėjoje be Nacionalinių vienuolijų vyresniųjų konferencijų atstovų, priklausančių UCESM, dalyvavo ir Europos vyskupų konferencijų tarybos, Europos kunigų konferencijų tarybos, Europos nacionalinių pasauliečių komitetų forumo, Europos pašaukimų tarnybos bei Renovabis organizacijos atstovai.

Svečių teisėmis dalyvavo pašvęstojo gyvenimo institutų atstovai iš Latvijos, Bulgarijos, Baltarusijos, Suomijos ir Bosnijos-Hercogovinos.

Asamblėjos temą „Pašvęstasis gyvenimas Europoje: vilties istorijos, istorijos viltis“ savo dviejų dalių pranešime nagrinėjo tėvas José Cristo Rey García Paredes CMF. Jis dalijosi biblinėmis ir teologinėmis įžvalgomis apie viltį ir pašvęstojo gyvenimo misiją Europos kontekste. Vėliau šią temą Asamblėjos dalyviai svarstė darbo grupėse. Diskusijų metu jie galėjo pateikti savo pasiūlymus baigiamajam Asamblėjos dokumentui.

Asamblėjos dalyviai aplankė Osvencimo (Aušvico) koncentracijos stovyklą, šv. Mišių metu meldėsi už kelių žingsnių nuo tos vietos, kur 1941 m. bado kameroje mirė savo gyvybę vietoje šeimos tėvo paaukojęs vienuolis kapucinas šventasis Maksimilijonas Kolbė.

Viena diena buvo skirta ekskursijai po karališkąjį miestą Krokuvą. Buvo aplankyta Vavelio pilis, gražiausios senamiesčio bažnyčios ir aikštės. Pranciškonų konventualų vienuolyne įvyko nuoširdus susitikimas su Krokuvos arkivyskupu kardinolu Stanislavu Dzivišu, o po to jis vadovavo šv. Mišių koncelebracijai Dievo Gailestingumo šventovėje Krokuvos priemiestyje Lagevnikuose, kur savo metu gyveno šv. Faustina Kovalska.

Baigiamosios iškilmingos mišios šeštadienį, vasario 13 d. buvo aukojamos Jasna Guros šventovėje prie stebuklingojo Dievo Motinos paveikslo. Ji yra ir visada bus mūsų visų Vilties Motina.

Skaityti 20712 kartai

Meditacija pagal dienos Evangeliją

Meditacijos autorius kun. Krzysztof Wons SDS

 • XX eilinės savaitės trečiadienis

  Prašyti dėkingumo ir sugebėjimo džiaugtis
  kiekviena gyvenimo akimirka

  Mt 20, 1-16

  *   Prašysiu Jėzaus šviesos ir išminties suprasti istoriją, kurią Jis man pasakoja. Atiduosiu Jam savo širdį, kad būtų jautri kiekvienam Jo žodžiui.

  *   ėzus pasakoja istoriją paimtą iš gyvenimo. Klausydamasis Jėzaus pasakojimo, mąstysiu apie save. Kokius įvykius iš savo gyvenimo randu evangelinėje scenoje? Kokiai darbininkų grupei aš priklausau?

  *   Šeimininkas kviečia į savo vynuogyną. „Susitarė su darbininkais...“ Kas yra mano vynuogynas? Ar savo darbe, tarnystėse randu savo pašaukimą? Ar priėmiau jį? Ar savo darbe jaučiuosi vidiniai laisvas?

  *   Šeimininkas rūpinasi tais, kurie stovi be darbo, kurių niekas nepasamdė. Dag žmonių šiandien kenčia dėl bedarbystės. Ar turiu darbą? Ar sugebu už jį padėkoti Dievui? Kaip atrodo mano gyvenimas?

  *   Atkreipsiu dėmesį į pirmųjų darbininkų nepasitenkinimą. Jie nesugeba džiaugtis tuo, ką gavo. Jie pirmieji gavo darbo. Taip pat gavo sutartą užmokestį. Godumas gimdo nepasitenkinimą.

  *   Ar sugebu džiaugtis tuo, ką gaunu kiekvieną dieną? Kokias dovanas labiausiai pastebiu? Kas vyrauja mano gyvenime: dėkingumas, džiaugsmas, ar pasipiktinimas, nepasitenkinimas?

  *   „Pirmieji bus paskutiniai“. Jėzus įspėja mane apie amžiną nepasitenkinimą, kuris padaro, kad amžinai jausiuos paskutinis. Jėzus primena man, kad viskas mano gyvenime yra malonė.

  *   Prašysiu dėkingumo dovanos: „Jėzau, išmokyk mane džiaugtis kiekviena akimirka“.

Loading Player...